Manicure

Hybryda kontra zniszczenie paznokci

Informacje Manicure hybrydowy

Odkąd lakiery hybrydowe pojawiły się na rynku, wraz z nimi pojawiło się wiele mitów, których zadaniem jest zniszczenie popularności tego rodzaju stylizacji. Jednym z odwiecznych pytań, które zadaje sobie spora ilość kobiet jest to, czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Abyś nie miała co do tego wątpliwości, dziś postaramy się w jasny sposób odpowiedzieć na to pytanie.

Trochę tak i trochę nie

Przyglądając się paznokciom, na które profesjonalnie nałożono lakier hybrydowy, a także profesjonalnie go zdjęto, z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że mitem jest stwierdzenie, iż manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Owszem, stają się one cieńsze, czasami zmieniają kolor lub ulegają uszkodzeniu, ale powodem takich sytuacji nie jest sam w sobie manicure, ale zła aplikacja lub zdjęcie lakieru. Do uszkodzenia płyty może dojść także w momencie, kiedy skusisz się na tańsze hybrydy, niewiadomej jakości.

Chcąc mieć pewność, że lakier hybrydowy w żaden sposób nie zniszczy płyty paznokcia, zawsze wybieraj lakiery sprawdzonych producentów, którzy mogą pochwalić się przychylnymi opiniami. Niestety nie do końca wiadomo, co może zawierać lakier niewiadomego pochodzenia. Choć nie jest powiedziane, że nieznajoma marka musi być od razu zła, lepiej patrzeć na nią z dystansem. Jeżeli zdecydujesz się na położenie manicure hybrydowego, pamiętaj także o tym, aby decydować się na produkty przyjazne Twojej skórze i środowisku, które nie uczulają. Jeżeli okaże się, że po aplikacji zaczęły Cię piec skórki lub płytka, jest to znak, że natychmiast musisz ściągnąć lakier. Co więcej, na samym usunięciu hybrydy się nie skończy. Powinnaś udać się do dermatologa i poinformować go o tym, co się stało. Pamiętaj również o tym, że paznokieć jest martwą strukturą. Jeśli ktoś zatem powie Ci, że pod lakierem hybrydowym nie oddycha, będzie to bzdura. Paznokieć nigdy nie oddycha, Jest to twarda struktura, która została zbudowana z kilku warstw, których zadaniem jest ochrona macierzy, czyli tego, co znajduje się pod spodem.