Paznokcie

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Lakiery Przybory Żele do paznokci

Manicure żelowy jest nadal popularny wśród kobiet. Panie cenią go sobie nie tylko za trwałość, ale także niebanalny efekt, jaki można uzyskać. Co więcej, chcąc przedłużyć płytkę, wystarczy zastosować formę i budujący żel do paznokci, aby nadać jej pożądaną długość i kształt. Czytając te wszystkie wiadomości, zapewne wydaje Ci się, że nałożenie żelu jest niezwykle proste. Czy aby na pewno? Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego wiele kobiet decyduje się na wizytę u kosmetyczki? Jak faktycznie wygląda założenie żelu? Jakie przyrządy trzeba mieć?

Eksperci zalecają wizytę u kosemtyczki

Przyglądając się procesowi tworzenia manicure żelowego, nie sposób nie odnieść wrażenia, że jest to zadanie pracochłonne i długotrwałe. Jeżeli nie masz wprawy, zrobienie paznokci żelowych może zająć Ci nawet kilka godzin. Nic zatem dziwnego, że osoby zajmujące się profesjonalnie wykonywaniem manicure żelowego zalecają, aby wybrać się do manicurzystki, która nie tylko nada paznokciom naturalny kształt, ale także sprawi, że cały zabieg będzie w pełni bezpieczny.

Decydując się a wizytę u profesjonalistki, możesz liczyć na to, że wykona stylizację, dzięki której nikt nie zauważy, że masz przedłużone paznokcie. Jak się bowiem okazuje, kluczem do sukcesu jest tutaj znajomość budowy paznokcia, który będzie przedłużany. Dodatkowo musisz mieć na uwadze, że do wykonania żelowej stylizacji używa się wielu profesjonalnych preparatów, których generalnie nie powinno się używać bez odpowiedniego przeszkolenia. A jak wiadomo — wiedza na temat stylizacji paznokci nie kosztuje mało.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielne wykonanie stylizacji, rozpocznij od pogłębienia wiedzy, a następnie kupienia wszystkich potrzebnych rzeczy, do których należą: piliki o różnej grubości, kostka, bloczek polerski, tipsy i klej do nich (jeśli właśnie tak będziesz przedłużała paznokcie), formę do przedłużania paznokci, primer, płyn do przemywania masy, żel (tutaj możesz wybrać jednofazowy lub trójfazowy), gilotynę do skracania tipsów, pędzelek do nałożenia żelu, oliwkę do skórek, płyn do dezynfekcji.