Manicure hybrydowy

Jak prawidłowo zdjąć hybrydę, aby nie uszkodzić paznokcia?

Informacje Manicure hybrydowy

Decydujący wpływ na to, czy lakier VV i inne lakiery hybrydowe szkodzą paznokciom, czy nie, ma tak naprawdę odpowiednia aplikacja preparatu oraz jej zdejmowanie. Pamiętaj, że sam lakier hybrydowy, jeśli ma dobry skład, nie uczula i nie szkodzi paznokciom. Musisz mieć na uwadze, że paznokieć jest martwą strukturą, która składa się z kilku warstw. Jego zadaniem jest ochrona macierzy. Jeżeli dobrze nałożysz i zdejmiesz hybrydę, nie musisz martwić się, że stanie się z nim coś złego. Jeżeli jednak okaże się, że popełniłaś błąd, będziesz w grupie tych osób, które myślą, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie.

Jak prawidłowo zdjąć lakier hybrydowy?

Kiedy zdecydujesz się na samodzielne usunięcie hybrydy, pamiętaj o tym, aby pod żadnym pozorem nie piłować lakieru. Nie możesz go także zeskrobywać przy użyciu innych narzędzi. Pamiętaj, że baza, którą nakładasz na paznokieć w pewnym stopniu wnika w jego strukturę, co oznacza, że jeśli zaczniesz piłować lakier lub – co gorsza – go zrywać, w 100% dojdzie do uszkodzenia płytki. Aby prawidłowo zdjąć lakier hybrydowy z paznokci, musisz go uprzednio zmiękczyć. Wystarczy zatem, abyś na wacik nalała acetonu i przyłożyła do paznokcia. Pozostaw go tam na 10 – 20 minut (możesz zawinąć palec folią aluminiową, dzięki czemu aceton nie będzie szybko odparowywał), a następnie usuń zmiękczony lakier delikatnie drewnianym patyczkiem.

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie hybrydy przez manikiurzystkę, zastanów się nad tym, czy chcesz, aby zrobiła to frezarką. W coraz większej liczbie salonów oferowany jest taki zabieg, jednak pamiętaj, że jest to nadal mechaniczne usuwanie lakieru, któe jeśli zostanie przeprowadzone, może uszkodzić paznokieć. Jeżeli nie jesteś przekonana do zabiegu, poproś kosmetyczkę o to, aby usunęła lakier w tradycyjny sposób. Mając na uwadze Twoje dobro i zadowolenie, nie powinna mieć żadnych obiekcji. Jeżeli nie będzie chciała tego zrobić, wybierz inny salon kosmetyczny.