Paznokcie

Manicure żelowy krok po kroku

Informacje Lakiery Żele do paznokci

Choć mówi się, że manicure żelowy zawsze powinna wykonać profesjonalna manikiurzystka, wiele kobiet decyduje się na sprawdzenie swoich sił w tym temacie. Jeżeli należysz do tych osób, pamiętaj, aby z rzetelnego źródła dowiedzieć się, jak poprawnie wykonać stylizację. Musisz także mieć odpowiednie narzędzia i produkty (pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich wpisów). Jak się okazuje nie wystarczy bowiem lampa UV i żel do paznokci Victoria Vynn. Musisz mieć jeszcze odpowiednie pilniczki i inne przybory. Dziś jednak chcemy zająć się tematem tworzenia zdobienia. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi sprawią, że nie tylko sprawnie i szybko przeprowadzisz stylizację, ale także polubisz samodzielne zdobienie paznokci. Jak zatem zrobić to poprawnie?

Manicure żelowy — kolejne kroki

Aby poprawnie wykonać manicure żelowy, postępuj wg poniższych kroków:

  1. Zdezynfekuj dłonie, skróć paznokcie do żądanej długości i odtłuść płytkę.
  2. Umieść pod paznokciem szablon do przedłużania, a następnie nanieś na niego i paznokieć pierwszą warstwę żelu. Pamiętaj przy tym, aby nie zalewać skórek. Utwardź warstwę w lampie.
  3. Nałóż drugą warstwę żelu, która pozwoli Ci wymodelować paznokieć, tzw. krzywa C, utwardź w lampie i nałóż trzecią warstwę — wykańczającą. Tę również utwardź w lampie UV.
  4. Po utwardzeniu i odpowiednim opiłowaniu paznokci nanieś na nie odżywkę.

Jeżeli chcesz do manicure żelowego wykorzystać tipsy, które pomogą Ci przedłużyć płytkę, wykonaj następujące kroki:

  1. Wybierz odpowiedniej wielkości tips i przyklej go do paznokcia specjalnym klejem do tipsów;
  2. Za pomocą gilotyny dotnij odpowiednio paznokieć i nadaj mu żądany kształt;
  3. Na tipsy nałóż kolejne warstwy żelu i utwardź.
  4. Na tak wykończone paznokcie i skórki nałóż oliwkę.

Jak widać powyżej — zrobienie manicure żelowego, choć wydaje się trudne, w rzeczywistości takie nie jest. Trzeba tylko odrobinę precyzji i cierpliwości, a samodzielnie możesz wykonać ciekawe zdobienie, które będzie trwałe i efektowne.