Paznokcie

Paznokcie żelowe — robić samodzielnie, czy udać się do kosmetyczki?

Informacje Lakiery Żele do paznokci

Nie da się ukryć, że paznokcie żelowe obok hybrydowych są najczęściej wybieraną stylizacją. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ zdobienie jest nie tylko trwałe, ale również efektowne. Każda kobieta może wykonać je u profesjonalnej kosmetyczki, jeśli jednak czuje się na siłach, może także spróbować zrobić paznokcie żelowe w domu. Co zatem warto wiedzieć o paznokciach żelowych, aby zdecydować, czy robić je samodzielnie w domu, czy jednak wybrać się do kosmetyczki? Jakie produkty wybrać? Czy żel VV jest dobrym wyborem?

Co można zrobić z żelem?

Przyglądając się rozmaitym stylizacjom wykonanym na bazie żelu, nie sposób nie odnieść wrażenia, że każda stylistka ma nieograniczone możliwości. Co więcej, pamiętaj również o tym, że dzięki żelowi możesz bez problemu przedłużyć krótkie paznokcie. Wystarczy specjalna forma oraz żel budujący. Nie oznacza to jednak, że każda kobieta, która decyduje się na paznokcie żelowe, nie może pozostawić ich krótkich. Oczywiście może, co więcej, decydując się na ten krok, może mieć pewność, że dobrze wykonany manicure będzie wyglądał minimalistycznie i niezwykle subtelnie. Zastanawiasz się teraz pewnie, po co zatem nakładać żel na krótkie paznokcie Odpowiedź jest prosta — stylizacja wytrzyma znacznie dłużej, niż po nałożeniu tradycyjnego lakieru. Paznokcie żelowe można bowiem nosić nawet do czterech tygodni.

Choć stylizację paznokci żelem można wykonać w zaciszu domowym, eksperci zalecają, aby do tego zadania zawsze wzywać profesjonalną stylistkę, która sprawi, że paznokcie nie tylko będą wyglądały naturalnie, ale również, że manicure zostanie dobrze wykonany. Okazuje się bowiem, że nałożenie poszczególnych warstw może trwać nawet kilka godzin. Jeśli zatem zależy Ci na paznokciach żelowych, zarezerwuj sobie sporą ilość czasu. Jeżeli nie czujesz się na siłach samodzielnie wykonać stylizacji, umów się na wizytę do kosmetyczki i ciesz się chwilą dla siebie, w której nie tylko możesz porozmawiać z przyjazną duszą, ale także porozmyślać o problemach dnia codziennego.