lampa uv

Nowoczesne sposoby regeneracji paznokci — cz. II

Informacje Manicure hybrydowy Przybory

W poprzednim wpisie przekonywaliśmy Cię do tego, że regeneracja paznokci jest niezwykle ważna, szczególnie jeśli lakiery hybrydowe UV znajdują się na nich dość długo, a Ty nie pomyślałaś wcześniej, aby dać odpocząć płytce paznokcia, bo w salonach kosmetycznych zapewniano Cię zawsze, że manicure hybrydowy nie uszkadza paznokci. Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić najskuteczniejszym metodom regeneracji. Zanim opiszemy poszczególne metody, pamiętaj tylko o tym, że poza nimi powinnaś także wprowadzić do swojego życia także zdrową dietę, która dostarczy witamin od wewnątrz. A teraz już nie przedłużamy — oto metody regeneracji paznokci, obok których nie powinnaś przejść obojętnie.

IBX system — co to takiego?

IBX system to zbiór specjalnych odżywek, które tworzą skuteczny system naprawczy. Działa on nie tylko na wierzchnią warstwę paznokcia, ale także przenika do jego głębszych warstw, dzięki czemu cała płytka może się skutecznie odbudować. Jak działa system? W pierwszej kolejności nakłada się na paznokcie odżywkę, która zbudowana jest z olejków i witamin. Kiedy ta się wchłonie, na płytkę nakłada się kolejny preparat, który utrwalany jest lampą LED. Jest to przysłowiowa tarcza, która chroni paznokcie przed mikrouszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie pomaga w regeneracji paznokci. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja płytka paznokcia była cały czas chroniona, możesz wspomnianego preparatu używać jako bazy pod lakier hybrydowy.

Manicure japoński — skuteczny i efektowny

Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że podczas regeneracji paznokci nie będziesz miała na nich manicure, możesz wybrnąć z tej sytuacji obronną ręką. Idealnym sposobem jest wykonanie manicure japońskiego. Choć wszyscy zgodnie potwierdzają, że jest to idealny sposób na regenerację, w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Manicure japoński sprawdza się u pań, których paznokcie nie są mocno osłabione. Jeżeli jednak Twoje paznokcie są w dobrej kondycji i jedynie chcesz je jeszcze bardziej wzmocnić, z powodzeniem możesz wykonać to zdobienie. Zabieg polega na wtarciu w płytkę paznokcia pasty, która zawiera najważniejsze ksłądniki odżywcze takie jak wosk pszczeli, witaminy A i E, czy keratyna. Pastę wciera się przy użyciu polerki, dzięki czemu na paznokciach można uzyskać efekt naturalnego połysku. Ten utrzymuje się około 10 dni. Pamiętaj, aby w tym czasie nie nakładać żadnych innych lakierów i specyfików, które i tak nie będą trzymać się na paznokciach ze względu na nałożoną pastę.