Paznokcie pomalowane

Nowoczesne sposoby regeneracji paznokci — cz. I

Informacje Manicure hybrydowy Przybory

W ostatnim wpisie wspomnieliśmy ogólnie o tym, jak powinny być zregenerowane paznokcie po manicure hybrydowym. Często bowiem zdarza się, że panie zapominają, iż baza Victoria Vynn wnika w strukturę paznokcia, co oznacza, że jeśli wraz z lakierem nie zostanie prawidłowo usunięta, może dojść do uszkodzenia paznokci. Mając na uwadze fakt, że obecnie można postawić na wiele rodzajów regeneracji paznokci, w tym i kolejnym wpisie chcemy Ci przybliżyć te, które naszym zdaniem są najtrafniejsze. Mamy nadzieję, że zapoznasz się z nimi i wybierzesz dla siebie ten rodzaj, który będzie dla Ciebie nie tylko najwygodniejszy, ale również, który sprawi, że Twoje paznokcie odzyskają dawny blask.

Choć lakier hybrydowy nie niszczy paznokci, warto je regularnie regenerować

Dobrze nałożony lakier hybrydowy, jeśli jest również dobrze usunięty, nie powinien niszczyć płytki paznokcia. Nie czarujmy się jednak. Każda z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że lakiery hybrydowe oparte są na chemii. Jeżeli nie niszczą paznokci to z pewnością je osłabiają, jeśli nosisz je przez długi czas i nie robisz przerwy na tak ważną regenerację. Pamiętaj bowiem, że nawet przy najdelikatniejszym usuwaniu może dojść do mikrouszkodzeń. Co więcej, aceton bardzo wysusza płytkę, co możesz zaobserwować na swoich skórkach wokół paznokci, jeśli owijasz palce wacikiem z tym preparatem. To wszystko ma wpływ na kondycję paznokci, dlatego też w miarę możliwości, regeneruj je regularnie. A jak to zrobić? Sposobów jest co najmniej kilka. Przedstawimy je tutaj oraz w kolejnym wpisie, do którego przeczytania już teraz Cię zachęcamy.

Nie da się ukryć, że regeneracja paznokci musi trochę potrwać. Jeśli zatem chcesz zrobić to dobrze, zostaw swoje paznokcie bez hybrydy na co najmniej miesiąc. W tym czasie stosuje wszelkie metody naprawcze, które doprowadzą płytkę do dobrego stanu. Pamiętaj jednak, że regeneracja musi odbywać się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Oznacza to, że poza mechanicznymi naprawami paznokci, musisz do swojego życia wprowadzić także odpowiednią dietę, która wzmocni nie tylko paznokcie, ale również cały Twój organizm.